0

W domowym salonie nie może zabraknąć modnych firanek, jednak nie tylko one wpływają na atmosferę miejsca. O ile firanki stanowią ciekawą ozdobę, ich zadaniem jest ochrona prywatności przy zapewnieniu odpowiedniego dostępu do światła. Inaczej rzecz ma się z zasłonkami, które, oprócz funkcji dekoracyjnej, pełnią także rolę „zaciemnienia” pomieszczeń. Jakie zasłonki wybrać do domowego salonu, aby wpływały na przytulność wnętrza i zapewniały mu odpowiedni nastrój?

 

Zasłony do salonu półzaciemniające

Wybierając zasłony do salonu, musimy zastanowić się, jaki poziom zaciemnienia powinny zapewniać. Najpopularniejsze są zasłony półzaciemniające, czyli takie, które chronią przed wpadaniem promieni słonecznych, a jednocześnie nie powodują całkowitej ciemności. Takie zasłonki świetnie sprawdzają się latem podczas upałów, gdy chcemy, aby do pomieszczenia dostawało się mniej słońca, ale wciąż było jasno.

Wśród zasłon półzaciemniających, znajdziemy modne zasłony na przelotkach, wykonane z wysokogatunkowego materiału, które można upiąć w koła. Taka zasłonka sprawdzi się zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym, gdyż stanowić będzie ciekawą ozdobę wnętrza, ładnie komponując się z dowolnymi firankami.

 

Zasłony do salonu matowe

Matowe zasłony do salonu wykonane z ciemnego materiału w doskonały sposób ograniczą dostęp światła do wnętrza. Idealnie sprawdzą się jako zasłona okna na noc, jak również w przypadku zmniejszania natężenia promieni słonecznych, wpadających do pokoju. Co więcej, ich prosty, ponadczasowy design ładnie zaprezentuje się na tle zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych dodatków.

 

Zasłony do salonu ozdobne

Miłośnicy luksusów, którym zależy na eleganckim wystroju, mogą wybrać zasłony z cyrkoniami. Te drobne kamienie szlachetne w ciekawy sposób odbijają światło, zapewniając wrażenie elegancji i dobrego stylu. Oczywiście zasłonki z cyrkoniami w pełni spełniają swoją funkcję zaciemniana wnętrza, gdy jest to potrzebne.

Zasłonki, podobnie jak firanki, mają duże znaczenie dla ostatecznego wyglądu pomieszczenia. Poszukując ciekawego zestawu firan i zasłon do salonu, warto przyjrzeć się ofercie sklepu internetowego z firanami Fdom. W asortymencie znajdują się ciekawe modele, a wśród nich firany i zasłony gotowe, które wystarczy powiesić, aby cieszyć się ich wyjątkowym urokiem. Osoby poszukujące czegoś, co pozwoli im skutecznie zasłonić okna, a jednocześnie wpłynie na przytulną atmosferę wnętrza, na pewno się nie zawiodą. Sklep oferuje nowoczesne zasłony okienne z najlepszej jakości materiałów.

Dodaj Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.