0

Firany do sypialnie. Firanka na przelotkach Sypialnia to miejsce, które powinno zostać wyposażone w najwyższych standardach komfortu. To właśnie tam spędzamy noce, chcemy więc zawsze czuć się bezpiecznie i swobodnie. Aranżacja domowej sypialni wymaga od nas nie tylko doboru odpowiednich mebli, ale także dodatków, w tym firan, które zapewniają ozdobę ramie okiennej, wpływając w szerokim stopniu na całość wystroju. Wybór firany do sypialni jest więc bardzo ważnym elementem dekoracji wnętrza. Jaki model wybrać, aby cieszyć się zawsze miłą atmosferą? Zobaczmy ciekawe inspiracje.

 

Firany do sypialni – firana na przelotkach

Firany na przelotkach cieszą się dużą popularnością przede wszystkim dlatego, iż ich sposób zawieszenia sprawia, iż bardzo płynnie spływają w dół, tworząc wyjątkową dekorację. Metalowe przelotki, czyli po prostu kółeczka, które wszyte są w firankę, pozwalają na jej zawieszenie na karniszu bez konieczności zapinania żabek. Jest to ciekawa opcja, ponieważ przelotki sprawiają, że firana zostaje zawieszona stabilnie i jest mniej podatna na podmuchy wiatru. Wybierając firany do sypialni na przelotkach, stawiamy na ciekawy styl, który na pewno pomoże nam osiągnąć wymarzony cel aranżacyjny.

 

Firany do sypialni – firany panelowe

Firany panele to nowoczesne ozdoby okienne o prostej budowie, które charakteryzują się łatwością zawieszania oraz atrakcyjną, uniwersalną prezencją. Firany panele zdobyły w ostatnich latach dużą popularność ze względu na wykonanie oraz materiały, których często nawet nie trzeba prasować. Wybierając firany do sypialni, warto zwrócić uwagę na ozdobną firanę panelową z ażurowym wykończeniem oraz dekoracją w postaci diamentów, które dodają wystrojowi uroku, odbijając zarówno światło słoneczne, jak i to, pochodzące z lamp.

 

Firany do sypialni – firany na taśmie

Warto przyjrzeć się bliżej także firanom wykonanym na taśmie. Konstrukcja takiej firany sprawia, że całość bardzo ładnie prezentuje się na ramie okiennej, niezależnie od jej kształtów. Stawiając na firanę do sypialni na taśmie, możemy wybrać wśród wielu ciekawych, uniwersalnych modeli, które ozdobią zarówno wnętrza nowoczesne, jak i te zaaranżowane w stylu nieco bardziej klasycznym.

 

Jaki materiał na firany do sypialni?

Najlepszym materiałem, z którego wykonuje się firany do sypialni, jest woal. Tkanina ta świetnie prezentuje się na tle dowolnych dodatków, stanowiąc przewiewną, ale skuteczną ozdobę okna, zapewniającą jednocześnie prywatność. Ozdobne firanki z woalu z dodatkiem gipiury lub ażuru, a także z wykorzystaniem błyszczących w świetle kryształków, wpłyną na urok pomieszczenia, dodając mu oryginalności.

Dodaj Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.