0

Okno balkonowe jest dość duże i wpuszcza do pomieszczenia sporo światła. Udostępnia także wyjście na balkon, a kiedy otwarte jest na oścież, może także wpuszczać do domu „niechcianych osobników” w postaci owadów. Firana na oknie balkonowym nie tylko znacznie zwiększa estetykę okna, ale także (w nieco mniejszym stopniu) chroni przed dostaniem się owadów do wewnątrz. Jaką firanę balkonową wybrać, aby ładnie się prezentowała i dodawała uroku pomieszczeniu?

 

Materiał wykonania firany balkonowej

Firany balkonowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiału, jednak najpopularniejsze są firany z gipiurą oraz firany z woalu. To sprawdzone materiały, które od lat stosowane są przy produkcji firan. Ich lekka konstrukcja sprawia, że doskonale sprawdzają się na okno balkonowe, stanowiąc piękną ozdobę wnętrza. Tkaniny te można łączyć z różnego rodzaju ozdobami, np. cyrkoniami, lub połączyć z modnymi zasłonkami na okno, tworząc ponadczasowy komplet balkonowy, który posłuży nam przez długi czas.

 

Czy panele ekranowe sprawdzą się na oknie balkonowym?

Panele ekranowe to proste firany, które łatwo jest wyprasować i jeszcze łatwiej zawiesić. W ostatnich czasach cieszą się bardzo dużą popularnością i coraz więcej osób je wybiera, ponieważ charakteryzują się dużą uniwersalnością. Czy panele ekranowe nadają się na okno balkonowe? Oczywiście! Musimy tylko dobrać odpowiednią długość firanki oraz zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Bardzo modne są ozdobne panele ekranowe lub specjalne firany na taśmie, które wystarczy zawiesić na rurce lub podpiąć żabkami.

 

Firana balkonowa gotowa czy na zamówienie?

Gotowe firany to znaczne ułatwienie dla osób, które mają okna w standardowym wymiarze. Wystarczy wtedy wybrać odpowiedni model i zawiesić go na karniszu. Czasem jednak ktoś potrzebuje firany o nietypowym wymiarze lub ma specjalne wymagania, dotyczące długości i szerokości produktu. Na szczęście firanę balkonową można kupić także na zamówienie, ustalając ze sprzedawcą jej odpowiednie parametry.

 

Firany do pokoju z balkonem

Wybierając firanę balkonową, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał wykonania oraz długość. Większość osób decyduje się na długie firany na balkon, choć niektóre osoby wolą, aby kończyła się ona w sporej odległości od podłogi. Ważne jest, aby model wybierać zgodnie z indywidualną wizją przestrzeni, tworząc tym samym dekorację, która odpowiadać będzie spersonalizowanym gustom.

Dodaj Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.