0

W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się firany panelowe. Mają one formę wykonanych z tkaniny ekranów, zasłaniających okno. Z czego wziął się fenomen firan panelowych i w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

 

Czym charakteryzują się firany panele?

Firany panelowe charakteryzują się gładką strukturą, która sprawia, że łatwiej jest je zawiesić. Co więcej, jeżeli umieścimy dwie firany panelowe blisko siebie, razem stworzą one ciekawy obraz. Nie trzeba jednak kupować dwóch produktów, aby cieszyć się piękną ozdobą. Firana panelowa zawieszona na oknie kuchennym może tworzyć piękną dekorację, która wpłynie w dużym stopniu na poczucie komfortu w pomieszczeniu.

Jedną z największych zalet firan panelowych jest to, że materiał praktycznie się nie gniecie. Bardzo łatwo jest je wyprasować, a czasem wcale nie trzeba tego robić. Ta cecha sprawia, iż panele można również swobodnie wyprać, a potem w prosty sposób zawiesić na żabkach lub na rurce.

 

Gdzie najlepiej zaprezentują się firany panelowe?

Firany panele to nowoczesne firanki o charakterze uniwersalnym. Oznacza to, iż takie firany bez prasowania zawiesić można w dowolnym pomieszczeniu. Świetnie sprawdzą się jako firany gotowe do kuchni, czy też modernistyczna dekoracja do salonu. Ze względu na ich prosty krój, nadają się także do pokoju młodzieżowego, czy domowej sypialni. Panele ekranowe delikatnie otulają okna, pozostawiając wnętrze jasne, radosne i pełne dobrego stylu.

 

Firany panele, a firanki tradycyjne – co lepsze?

Tradycyjne firany popularne są od lat. Stanowią rozwiązanie praktycznie dla każdego, ozdabiając wnętrza i dodając im klasycznej, ciepłej atmosfery. Mimo tego, wejście na rynek firan nowoczesnych, jakimi są firany panele, zrobiło niemałą furorę wśród miłośników modernistycznego stylu.

Choć firanom klasycznym nie można nic zarzucić, panele firanowe zdobyły serca ludzi łatwością w zawieszeniu, praniu oraz prasowaniu. Wykonywane z gładkiego, ale mocnego materiału, ładnie ozdabiają okna, stanowiąc dekorację uniwersalną, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Choć firany panele nazywane są nowoczesnymi, wielokrotnie spotkamy je także we wnętrzach o charakterze skandynawskim lub nieco bardziej oldschoolowym.

Zarówno firanki klasyczne, jak i panelowe to dobry wybór do mieszkania. Na szczęście w naszym sklepie internetowym z firanami znajdziecie sporo ciekawych modeli, które na pewno ułatwią wam wybór odpowiedniego produktu do waszych 4 kątów.

Dodaj Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.