0

Firany to ozdoby okienne, które znajdują się praktycznie w każdym domu i mieszkaniu. A jednak dla wielu osób pranie firanek bywa problematyczne, głównie dlatego, że ściąganie i zakładanie firanek na żabki nie jest prostą czynnością. I być może to właśnie dla osób, które mają dość zmagania się z tego typu zapięciem firan, a być może dla ozdoby, powstały firanki na przelotkach, które zdobywają coraz większą popularność.

Firana na przelotach do ziemi

 

Czym są przelotki?

Firana na przelotkach to produkt, który znany jest zapewne większości z nas, choć nie każdy wie, czym tak naprawdę są przelotki. Otóż to nic innego jak kółka, które zamocowane są na stałe w tkaninie, stanowiąc zarówno element ozdobny, jak i praktyczny firany. Ozdobny dlatego, że eleganckie kółeczka ładnie zaprezentują się na tle wystroju klasycznego lub industrialnego. Praktyczny – ponieważ ułatwiają zawieszanie firanki (wystarczy przełożyć kółka przez rurkę karnisza).

Czasem określenie firana na przelotkach i firana na kółkach może oznaczać to samo. Częściej jednak ten drugi termin zarezerwowany jest dla kółek, które założone są na karniszu, a przy nich doczepione są żabki.

 

Firana na przelotkach – ciekawa aranżacja okienna

Przelotki montowane są w tkaninie na stałe w równych odstępach, co ułatwia ułożenie firany w ozdobne fale. Co więcej, sprawdzają się w dowolnym wnętrzu i zapewniają dużą wygodę w przypadku firanek ciężkich, które trudno jest zawiesić na żabkach. Mocne przelotki ułatwią utrzymanie ciężaru na karniszu, pozwalając firanie spływać ku dołowi. Taki sposób zawieszania firany często stosowany jest w firanach balkonowych, które w większości przypadków schodzą aż do podłogi.

 

Dlaczego właśnie firana na przelotkach?

Firana na przelotkach to ciekawe rozwiązanie, które na pewno zadowoli tych, którzy w każdej sytuacji stawiają na komfort. W przypadku tego typu firanek wystarczy zdjąć karnisz i ściągnąć z niego firankę, a po jej wypraniu – zawiesić i powiesić karnisz ponownie. Dla wielu osób jest to lepsze rozwiązanie, niż zmaganie się z niewygodnymi żabkami, zwłaszcza gdy firana jest długa.

Firany na przelotkach cieszą się sporą popularnością, zarówno ze względów dekoracyjnych, jak i praktycznych. Szeroki wybór modeli z woalu, wyposażonych w kółka sprawił, że firana na przelotkach stała się jedną z częściej spotykanych w domach i mieszkaniach. Wybór produktu o uniwersalnym designie na pewno pomoże w stworzeniu interesującej dekoracji indywidualnego wnętrza.

Dodaj Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.