0

Sposób zawieszania firany bywa często jednym z kryteriów, na które patrzymy podczas zakupu dekoracji okiennej. Ostatnio coraz modniejsze stają się firany na kółkach i przelotkach, czyli takie, do których nie są potrzebne żabki.

Kółka najczęściej stosowane są w firanach balkonowych lub dłuższych firanach okiennych. Ze względu na komfortowy sposób zawieszania, takie modele bardzo chętnie wybierane są przez osoby, którym zależy nie tylko na stylowym wyglądzie, ale także na komforcie w każdym zakresie domowego życia.

 

Firany na kółkach, a firany na przelotkach – czym się różnią?

Firany na kółkach i firany na przelotkach zazwyczaj oznaczają dokładnie to samo. Przelotki nie są bowiem niczym innym jak kółkami na stałe zamocowanymi w tkaninie. Przekładany jest przez nie drążek karnisza, który następnie zawieszany jest nad oknem. Takie modele firan nie zmuszają nas do niewygodnego męczenia się z żabkami, dlatego przyciągają tak wielu zwolenników.

 

Dlaczego warto postawić na firany na kółkach?

Zamontowanie kół w firanie to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli uniknąć niewygodnego zapinania na żabki, a jednocześnie pozwoli na dowolne marszczenie firanki. Przelotki bardzo łatwo przesuwają się na karniszu, co sprawia, że firany na przelotkach doskonale sprawdzają się w oknach balkonowych oraz wszędzie tam, gdzie firana może być często odsłaniania i zasłaniana.

Przelotki świetnie sprawdzają się również przy cięższych zasłonach. Kółka podtrzymają cięższe materiały, których mogłyby nie utrzymać standardowe żabki na karniszu. Takie zawieszenie zapewnia zasłonom możliwość łagodnego spływania ku dołowi.

 

Jaka firana na przelotkach do salonu?

Firany na przelotkach zaliczane są do najczęściej wybieranych. Aktualnie w ofercie sklepu z firanami Fdom znaleźć możemy wiele wysokiej klasy modeli, wykonanych z wytrzymałych, zwiewnych materiałów.

Poszukując firany na kółkach do salonu, zazwyczaj zainteresowani jesteśmy nie tylko samą firaną okienną, ale także firaną balkonową. Przelotki doskonale sprawdzają się w tego typu produktach, gdyż w salonie firany często bywają odsłaniane, a dzięki kółkom znacznie łatwiej jest je później ułożyć tak, aby ładnie się prezentowały.

Firany na kółkach to doskonała opcja do każdego wnętrza. Ze względu na szeroki wybór, każdy znajdzie dla siebie odpowiednią ozdobę okienną, niezależnie od tego, czy poszukuje modelu klasycznego, nowoczesnego, czy uniwersalnego. Wykonane z najlepszej klasy materiałów zwiewne firany na przelotkach świetnie skomponują się z dowolnym wyposażeniem, tworząc ponadczasową dekorację i zapewniając przytulną atmosferę.

Dodaj Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.