0

Firanka to niezbędna ozdoba każdego dobrze urządzonego wnętrza. Nie tylko pozwoli nam zwiększyć prywatność, osłaniając okna, ale również zapewni poczucie ciepła i bezpieczeństwa, wpływając na atmosferę komfortu we wnętrzu. Niezależnie od tego, czy wybieramy firany długie, czy firanki krótkie chcemy, aby dobrze się prezentowały. Czasem więc trzeba je wyprasować, co bywa dość żmudnym zadaniem. Na szczęście w sklepie z firankami Fdom znajdziemy firanki krótkie i długie bez prasowania. Zobaczmy, jakie to firanki?

 

Firanka bez prasowania – wygoda w tworzeniu domowej atmosfery

Prasowanie firanek długich nie jest łatwe, gdyż trudno jest ułożyć materiał na desce do prasowania, a do tego dochodzą problemy z rozprasowaniem wszystkich zakładek i zagniotów. Z firankami krótkimi sprawa jest prostsza, ale i tak coraz więcej osób stawia na firanki z materiałów niegniotących się.

Wśród firanek bez prasowania pierwsze miejsce zdecydowanie zajmują panele ekranowe. Są to proste nowoczesne firany, idealne do wnętrz współczesnych, które zdobyły dużą popularność na świecie. Panele ekranowe charakteryzują się dużą łatwością w zawieszeniu na oknie, a jeżeli wykonane są z woalu i batystu, zazwyczaj nie wymagają prasowania. Stawiając na ten typ firan, wybieramy większy komfort w zakładaniu i ściąganiu dekoracji okiennych, zapewniając sobie jednocześnie świetną ozdobę, która doskonale dopasuje się do dowolnego wystroju.

 

Firanek z jakich materiałów nie trzeba prasować?

Wybierając firanę do salonu, sypialni lub innego pomieszczenia, zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana. Dobra firana powinna być nie tylko ozdobna, ale również mocna, choć robiąca wrażenie delikatnej. Jeżeli zależy nam na tym, aby firanki nie trzeba było prasować, warto wybrać firankę żakardową. Takie modele wyróżniają się bogactwem wzorów, a jednocześnie są bardzo proste w utrzymaniu; łatwo można je zarówno zawiesić, jak i wyprać. Niektóre firanki z woalu bywają pomięte celowo i wtedy również nie wymagają prasowania, ponieważ „zagnioty” służą do osiągnięcia dobrego efektu wizualnego. Równie ciekawym materiałem jest batyst, który, wyprany w niskiej temperaturze często również nie wymaga prasowania. Firany z tej tkaniny są bardzo delikatne i świetnie prezentują się we wnętrzach, którym chcemy nadać wrażenia „lekkości”.

Nowoczesne firany bardzo często nie tylko świetnie się prezentują, ale również nie są problematyczne dla domowników, którzy mogą je ściągać i zakładać, nie przysparzając sobie dodatkowej pracy, jaką jest niewygodne prasowanie.

Dodaj Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.